Wyobraź sobie, że budzisz się rano, przeciągasz leniwie, niespiesznie wstajesz z łóżka i stawiasz bose stopy na podłodze pokrytej kryształkami złota. Czujesz to? Luksus. I ja, od kiedy wróciłam z warsztatów organizowanych przez markę Quick-Step, codziennie rano budzę się rozczarowana. Ani grama złota na mojej podłodze nie ma. A przecież każda dziewczyna zasługuje na odrobinę luksusu. 😉
Zaproszenie na warsztaty przyjęłam z wielkim entuzjazmem- cały dzień bez dzieci? Jadę tam! 😉 Do tego grono blogerek, które również zaproszono znałam dotychczas tylko wirtualnie. To znaczy one mnie nie znały, ale ja znałam ich blogi. 😉 A sam temat spotkania? Czego chcieć więcej- aranżacja i fotografia- dla mnie strzał w dziesiątkę.
Z tych pięknych przedmiotów powstały nasze stylizacje.
Podczas spotkania miałyśmy okazję poznać Oke Nollet- dyrektor ds. projektowania Quick-Step, która opowiadała o tym jak od idei do gotowego produktu powstają podłogi:
„Punktem wyjścia do stworzenia niezwykłej podłogi jest inspiracja. Niezbędny jest zarówno oryginalny pomysł jak i podążanie za trendami w modzie i architekturze oraz potrzebami klientów. Dopiero potem możliwe będzie znalezienie idealnego oryginału– gatunku drewna lub rodzaju kamienia, który stanie się podstawą projektu. To jego wzór zostanie ręcznie przetworzony, a następnie udoskonalony cyfrowo po to, aby podłoga była w idealnej równowadze zarówno pod względem struktury, jak i koloru. Jakość podkreśli zastosowanie innowacyjnych rozwiązań, wpływających na trwałość, ale też oryginalność stworzonego produktu. Dobrze dobrana podłoga pozwoli stworzyć wnętrze ponadczasowe i jednocześnie niebanalne.”
Dotychczas myślałam, że podłoga może być albo drewniana albo „oszukana”, czyli udająca drewno. Ale udająca, delikatnie mówiąc, nieudolnie. Tym razem jednak ja dałam się oszukać, ponieważ odróżnienie czy mam do czynienia z podłogą laminowaną, winylową, czy drewnianą okazało się w zasadzie niemożliwe.
Czym różnią się poszczególne rodzaje podłóg:
- Laminowana składa się z 4 warstw, jest wysoce wytrzymała, wodoodporna i antypoślizgowa, przez co z powodzeniem można ją stosować w kuchni i łazience. Dzięki zastosowaniu fotografii w wysokiej rozdzielczości i pokryciu jej warstwą ochronną do złudzenia przypomina drewnianą podłogę.
- Winylowa– zupełnie nie przypominająca plastikowej sprzed lat, stylowa, o niezwykle realistycznych wariacjach kolorów. Składa się z 5 warstw, jest wodoodporna, dźwiękochłonna i trwała. Matowe wykończenie nadaje jej stylowy wygląd.
- Drewniana– klasyczna, elegancka, ale też bardzo odporna. W zależności od upodobania wykończona lakierem utwardzanym UV lub wysokiej klasy olejem. Ważną zaletą podłóg drewnianych jest możliwość ich odnowienia.
To, co widzicie na zdjęciu, to prysznic wyłożony panelami, po których cały czas spływa woda. Ściany z luster potęgują wrażenie niezwykłości 😉
Głównym punktem spotkania była aranżacja i wykonanie fotografii. Najpierw teoria, a później zabawa. 😉 Do stworzenia aranżacji posłużyły nam piękne przedmioty w różnych stylach i wariacjach kolorystycznych. Jako tło wykorzystaliśmy podłogowe nowości marki Quick-Step:
- Ciemnobrązowe panele drewniane Midnight Oak z kolekcji Palazzo. Zdecydowanie mój faworyt. Już widzę to loftowe wnętrze- wysokie okna, metalowe meble, drewno z odzysku, ściana pokryta naturalną cegłą i ciemne podłogi z charakterem. To kiedy mogę się wprowadzać? 😉
Inspiracją do powstania tej podłogi był dąb bagienny- drewno niezwykle rzadkie, o szlachetnej barwie i wyjątkowym usłojeniu. Jak widać podłoga wywołuje efekt WOW! 😉
2. Marmur Carrara kolekcja Ambient Winyl– podłoga niczym prawdziwy karraryjski marmur, ale od delikatnego i bardzo drogiego kamienia jest bardziej odporna na zalania i zarysowania. Będzie doskonałą bazą wielu aranżacji- jest jednocześnie luksusowa i naturalna.
3. Linia Eligna Metallic, Dąb Złoty, a w zasadzie oprószony drobinkami złota. Ciepła, brązowa barwa ma ponadczasowy charakter i dobrze sprawdzi się w wielu wnętrzach. Można ją z powodzeniach stosować w kuchni i łazience, nawet w kabinach prysznicowych. Złote refleksy odbijając światło przyciągają wzrok, są jednak bardzo subtelne.
Inspiracją do powstania tej podłogi był… lakier do paznokci, 🙂 A motywacją stworzenie podłogi luksusowej i jednocześnie dostępnej dla każdego.
Co to właściwie oznacza i jak znaleźć podłogę niebanalną i oryginalną zarazem? Poza tym, że ma nam się po prostu podobać, powinna odznaczać się:
- trwałością i odpornością
- ponadczasowym wyglądem
- łatwością w utrzymaniu czystości i w pielęgnacji
- dostosowaniem do miejsca użytkowania.
Wybór odpowiedniej podłogi nie jest bez znaczenia dla całej aranżacji wnętrza. Poza wspomnianymi cechami podłoga powinna podkreślać jego charakter lub stanowić dyskretne tło dla mebli i dodatków. Przed podjęciem decyzji o zakupie warto zrobić taką stylizację w domu- zebrać przedmioty, którymi się otaczamy, rozważyć gamę kolorystyczną i najczęściej stosowane materiały. Podjęcie najlepszego wyboru z pewnością ułatwi też Room Viewer– aplikacja, przy użyciu której można zwizualizować sobie, jak będzie wyglądało własne mieszkanie z dowolną podłogą. Sprawdźcie- to fajna zabawa! 🙂
Zdjęcia z warsztatów i nasze stylizacje możecie zobaczyć poniżej.
Stylizację z literą B w roli głównej zrobiłyśmy razem z Magdą i Piotrkiem z bloga Wnętrza Zewnętrza.
Chcecie wiedzieć kto jest na zdjęciu? Od lewej:
Od inspiracji do realizacji, Perfekcyjna w domu, House Loves, Concita Home, Śmietankowy Dom, For Elements, Pani to potrafi, Inne życie, Wnętrza Zewnętrza, Ładna Chata
Marce Quick-Step serdecznie dziękuję za zaproszenie.
#LoveMyQuickStep
#quickstep
Bardzo ciekawie opisałaś te warsztaty!
Miło było Cię poznać. Mam nadzieję, że spotkamy sie jeszcze nie raz 🙂
Pozdrawiam Ania
PolubieniePolubienie
Dzięki Aniu! Mam nadzieję, że jeszcze będzie okazja się spotkać, a jeśli nie, to trzeba ją będzie stworzyć. 😉 Do zobaczenia! :*
PolubieniePolubienie
Quickstep kojarzył mi się dotąd tylko z jednym z turniejowych tańców, świetnym, to fakt, ale już nie na moje lata. Teraz będą też podłogi 😉 Że lakier do paznokci jest inspirujący – to oczywista oczywistość – ale że dla podłóg również? Ciekawe 😉 Interesujący wpis, pozdrawiam.
PolubieniePolubienie